Grawialnia

Grawialnia jest miejscem, łączącym w sobie dwie idee oraz dwa spojrzenia na to dlaczego lubię gry planszowe i karciane. Po pierwsze, ideę kawiarni – miejsca spotkań z ludźmi, możliwości zatrzymania się w codziennym pędzie i spędzenia chwili z ulubioną kawą. Podobnie spotkania przy planszy to przede wszystkim, przynajmniej dla mnie, możliwość spędzenia czasu z ciekawymi osobami, z rodziną, przyjaciółmi, - gra jest wtedy katalizatorem wspólnych emocji, przygody, czasem oderwania od codzienności.

Po drugie, idea bawialni - miejsca, gdzie dzieci od najmłodszych lat uczą się przez zabawę. A nie jest tajemnicą, że taka forma nauki jest dla nich najlepsza. To właśnie do wieku 6 lat w naszym mózgu, o ile jest odpowiednio stymulowany, powstaje największa ilość neuronów, które później wykorzystujemy w szkolnych czasach, na studiach i w pracy. Korzystając z gier edukacyjnych w codziennych zabawach z Córeczką, widzę jakie dają one efekty.

Przede wszystkim takie gry chcę przybliżać i recenzować. Blog nie będzie skierowany do Geeków, mniej będzie o mechanice, losowości, zastanawianiu się o lepszych eurograch czy ameritrash, więcej będzie o atmosferze, przygodzie i przeżyciach towarzyszących grze.

I wreszcie Grawialnia jest miejscem prezentacji naszych działań w organizowaniu planszówkowych wydarzeń. Miejscem, gdzie chcemy pokazać, jaką radość i frajdę potrafi dać wyciągnięcie odpowiedniego kafla terenu, postawienie meepla na pierwszym miejscu w kolejce, wyciągnięciu karty ze skarbem czy zdobycia szczytu w samym środku zimy...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz